Aktuality - BRKO - čestné prehlásenie

BRKO - čestné prehlásenie

Zákon o odpadoch ukladá obci povinnosť zaviesť systém triedenia biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO), kde patrí biologicky rozložiteľný kuchynský odpad (BRO z kuchýň) a biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad (BRO zo záhrad).

Vážení občania, do rúk sa Vám dostalo Čestné prehlásenie o kompostovaní. Toto tlačivo je potrebné vyplniť a podpísať zástupcom každej domácnosti t.j. buď vlastníkom rodinného domu (bytu), prípadne nájomcom alebo obyvateľom rodinného domu alebo bytu, ak vlastník v rod. Dome (byte) nebýva. Vyplnené a podpísané tlačivo je potrebné odovzdať na Obecný úrad v Batizovciach do 01.07.2021 .

Zákon o odpadoch ukladá obci povinnosť zaviesť systém triedenia biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO), kde patrí biologicky rozložiteľný kuchynský odpad (BRO z kuchýň) a biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad (BRO zo záhrad). Zákon stanovuje možnosť kedy sa zber BRKO nemusí zaviesť a to ak obec preukáže , že 100% obyvateľov kompostuje vlastný odpad vo svojich domácich, alebo obecných kompostoviskách (kompostéroch).

Cestne prehlasenie - kompostovanie.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 286,06 kB