Aktuality - SAD Poprad a. s. – nevyhovujúca situácia dopravnej obslužnosti našej obce

SAD Poprad a. s. – nevyhovujúca situácia dopravnej obslužnosti našej obce 1

Vážení spoluobčania, v posledných týždňoch aj na základe Vašich oznámení evidujeme neprimerané zhoršenie služieb poskytovaných SAD Poprad a. s.

Neustále vynechávanie dôležitých spojov, prípadne ich meškanie je pre občanov odkázaných na tento spôsob dopravy neakceptovateľné.  Bezodkladne po prijatí prvých oznámení o nefunkčnosti dopravnej obslužnosti sme kontaktovali zástupcov SAD Poprad a. s. ako aj zástupcov Prešovského samosprávneho kraja s požiadavkou na zabezpečenie nápravy. Ani pri maximálnej snahe však nevieme zabezpečiť funkčnosť spojov ktoré vynechali z objektívnych dôvodov (napríklad PN vodičov autobusov, nedostatočný počet zamestnaných vodičov, odchod starších vodičov do dôchodku a pod.) Nepretržite však apelujeme na potrebu minimálne zvýšiť informovanosť a včas aktualizovať potrebné informácie o nefunkčnosti spojov prostredníctvom elektronických médií, ešte predtým ako plánovaný spoj nepríde na zastávku kde čakajú občania. Žijeme v modernej dobe plnej elektronických médií a včasné doručovanie informácií je nutnosťou pri poskytovaní akýchkoľvek služieb. Uvedomujeme si dôležitosť byť nápomocný pri zabezpečení funkčnej a pravidelnej autobusovej dopravy. Práve preto sme v nepretržitom jednaní o náprave so SAD Poprad a. s.

Vás, vážení spoluobčania by som rád aj touto cestou požiadal o zaslanie Vašich relevantných pripomienok k funkčnosti autobusovej dopravy najneskôr do 05.02.2024 na emailovú adresu: obec@obecbatizovce.sk Verím, že aj na základe Vašich podnetov dokážeme v čo najkratšej dobe zabezpečiť nápravu tohto nevyhovujúceho stavu v oblasti dopravnej obslužnosti našej obce.

S úctou.

JUDr. Gabriel Bodnár, starosta obce