Aktuality - Výzva občanom

Výzva občanom

Vážení občania,
na základe mediálne zverejnených informácií Vás chcem upozorniť na podozrenie výskytu respiračného ochorenia COVID 19 v CSS Domov pod Tatrami v Batizovciach. Toto ochorenie spôsobuje Korona vírus ktorý už zasiahol celý svet. Nakoľko je podozrenie, že sa tento vírus vyskytuje už aj v Batizovciach a to doslova len niekoľko metrov od našich domácností, rád by som Vás požiadal aby sme:

Vážení občania,

na základe mediálne zverejnených informácií Vás chcem upozorniť na podozrenie výskytu respiračného ochorenia COVID 19 v CSS Domov pod Tatrami v Batizovciach. Toto ochorenie spôsobuje Korona vírus ktorý už zasiahol celý svet. Nakoľko je podozrenie, že sa tento vírus vyskytuje už aj v Batizovciach a to doslova len niekoľko metrov od našich domácností, rád  by som Vás požiadal aby sme:

• dôsledne dodržiavali všetky hygienické preventívne opatrenia ako sú nosenie rúška, časté umývanie rúk, používanie dezinfekčných prostriedkov,
  • zvážili nutnosť návštevy akejkoľvek inštitúcie ktorej návšteva sa dá odložiť,
  • v maximálnej možnej miere obmedzili svoj pohyb a pohyb svojich blízkych na verejných priestranstvách,
  • nezabúdali na svojich starších rodinných príslušníkov a zabezpečili im potrebnú starostlivosť a bežné nákupy do domácnosti, aby vôbec nemuseli opustiť svoje domácnosti,
  • nezabúdali byť k sebe ohľaduplní a rešpektovali dodržiavanie preventívnych opatrení aj na verejnosti (dodržiavanie dostatočných rozostupov  a pod.).

Korona vírus, ktorý nepozná hranice chotára ani štátu je tu s nami či sa nám to páči alebo nie, a je len na nás ako túto situáciu zvládneme. Verím, že každé preventívne opatrenie ktoré prijmeme a budeme ho dôsledne dodržiavať má obrovský dopad na ochranu nás samých a našich blízkych pred možnou nákazou. Nepoľavujme s prijatých opatrení ktoré nás chránia navzájom.

V prípade akútnych a nepredvídateľných situácii neváhajte telefonicky kontaktovať linku 112 prípadne zamestnancov obce a starostu obce.

Veľa zdravia, odvahy a trpezlivosti praje

JUDr. Gabriel Bodnár, starosta obce a kolektív zamestnancov obce.

Dátum vloženia: 18. 4. 2020 15:53
Dátum poslednej aktualizácie: 18. 4. 2020 15:56