Aktuality - Zimná údržba miestnych ciest v Batizovciach

Zimná údržba miestnych ciest v Batizovciach 1

Vážení občania,
obec Batizovce v rámci zimnej údržby neodstraňuje, ale len zmierňuje následky počasia. Nie je v personálnych, ani technických možnostiach obce, aby boli súčasne upravené všetky cesty a chodníky v obci.

Vážení občania,
obec Batizovce v rámci zimnej údržby neodstraňuje, ale len zmierňuje následky počasia. Nie je v personálnych, ani technických možnostiach obce, aby boli súčasne upravené všetky cesty a chodníky v obci. Údržbu ciest a chodníkov vykonávame priebežne. V rámci možností sa snažíme udržiavať v upravenom stave všetky komunikácie (cca. 13 km) čo si však vyžaduje aj určitý čas. Zároveň vás upozorňujeme, aby ste v zimnom období neparkovali svoje motorové vozidlá na miestnych komunikáciách. V zmysle Zákona o priestupkoch 372/1990 Zb.  v znení neskorších predpisov, má obec právomoc zahájiť priestupkové konanie voči neoprávnenému zaberaniu verejného priestranstva (parkovanie na miestnych komunikáciách a chodníkoch a ostatných verejných plochách). Vozidlá, ktoré stoja na miestnych komunikáciách sťažujú zimnú údržbu ciest (odhŕňanie snehu, posyp) a taktiež môže dôjsť k ich poškodeniu.

Dátum vloženia: 30. 11. 2023 10:09
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 11. 2023 10:11