Aktuality - Najviac ohrození sú seniori

Najviac ohrození sú seniori 1

Vážení spoluobčania, nakoľko seniori patria medzi najrizikovejšiu skupinu ľudí u ktorých by ochorenie Covid 19 mohlo vyvolať vážne zdravotné komplikácie, rád by som Vás požiadal, aby sme si všímali našich seniorov oveľa pozornejšie ako kedykoľvek predtým. Zaujímajme sa o ich zdravotný stav, uistite sa či disponujú ochranným rúškom prípadne inými ochrannými prostriedkami a či ich vedia správne používať. Venujme im pár minút nášho času a s potrebnými ochrannými prostriedkami sa im neváhajte prihovoriť s bezpečnej vzdialenosti. Dbajte však na to, aby ste ich nevstavili zbytočne riziku prenosu vírusového ochorenia. Aj takto spoločne nám čas nútených obmedzení rýchlejšie ubehne.
V prípade ak máte vedomosť o senioroch ktorí sú opustení, alebo sa nemá kto o nich postarať, poskytnite túto informáciu priamo starostovi obce, prípadne na obecný úrad. Počas krízového režimu zabezpečíme v rámci našich možností, aby ani takýto spoluobčania neostali bez potrebnej starostlivosti.

Dátum vloženia: 20. 3. 2020 9:21
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 3. 2020 9:30