Aktuality - Opatrenia na zabránenie a predchádzanie vzniku a šírenia prenosného ochorenia COVID-19.

Na základe získaných informácií o plánovanom návrate obyvateľov Slovenskej republiky zo zahraničia v priebehu letnej turistickej sezóny a z dôvodu zabránenia a predchádzania vzniku a šírenia prenosného ochorenia COVID-19 na území SR Vás týmto žiadame poučiť a informovať obyvateľov, ktorí sa vrátili zo zahraničia z tzv. ,,nie bezpečných krajín, resp. rizikových krajín“ na územie SR o nasledovnom:

• poučiť o skutočnosti, že jej potrebné dodržiavať platné a aktuálne opatrenia a usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR.
  • Poučiť ich o skutočnosti, že po vstupe na územie SR sú uvedené osoby povinné ohlásiť sa a predložiť negatívny výsledok ,,RT-PCR“ testu na ochorenie COVID-19 príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v SR.
  • Poučiť ich o skutočnosti, že v prípade nerešpektovania a nedodržania aktuálnych usmernení Úradu verejného zdravotníctva SR, hrozí uvedeným osobám sankcia vo forme pokuty vo výške do 1.659,-€ v rozkazom konaní a do 1.000,-€ v blokovom konaní za priestupok podľa § 56 zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, resp. na základe zhoršenej epidemiologickej situácie hrozí aj alternatíva uzavretia časti mesta, obce príp. celej lokality.

O osobách, ktoré sa vrátili zo zahraničia z tzv. ,,nie bezpečných krajín, resp. rizikových krajín“ na územie SR a nerešpektujú platné a aktuálne opatrenia a usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR, Vás žiadame informovať tunajšie OO PZ vo Svite a to na tel. č. 0961 89 3855, príp. emailom na adrese stefan.sasak@minv.sk, milan.malicky@minv.sk, marian.oslovic@minv.sk, daniel.cunik@minv.sk.

Spracovali :

npor. Marián Oslovič